Zielone torowiska - Szczecin - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Zielone torowiska - Szczecin

zielone_torowiska_szczecin

Trawnik na torach

W założeniu zielone torowiska miały zmniejszyć hałas przejeżdzających tramwajów oraz ilość kurzu szczególnie latem w centrum miasta.

Prace realizowane były w sezonie wiosenno-letnim i przeszkodą okazała się letnia aura będąca w konflikcie z terminem siewu traw.  Finalnie udało się prace zakończyć, a trawa mimo lata wzeszła intensywnie podlewana, ale też pomogły letnie deszcze i specjalnie dobrana na zamówienie mieszanka.

Zakres prac

W zakresie naszych robót było ułożenie kraty trawnikowej w torowiskach na powierzchni 6500 m2, dowiezienie ziemi urodzajnej pomiędzy torowiskami a jezdnią, oraz posadzenie kilku tysięcy krzewów żywopłotowych. Całość wzdłuż ulicy Piastów od Placu Szarych Szeregów aż do wysokości ulicy Szwoleżerów, oraz na ulicy Wawrzyniaka.

Zlecenie było trudne bo od pewnego momentu mogliśmy pracować tylko nocami bo w dzień odbywał się normalny ruch po torowiskach. Uprzedzaliśmy Zleceniodawcę o niedociągnięciach projektu, ale niestety nie można było wprowadzić żadnych zmian, bo trawnik do życia na omawianych torowiskach ma zbyt mało ziemi.

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?