Szpital Zdunowo - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Szpital Zdunowo

przestrzen_miejska

O projekcie

Praca przy nowobudowanej części Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie była dla nas dużym wyzwaniem. Przejęliśmy niedokończony plac budowy z powodu wycofania się generalnego wykonawcy. W zakresie naszych prac było dokończenia nawierzchni utwardzonych, montaż systemu automatycznego nawadniania, wykonanie trawników, montaż elementów małej architektury (ławki, śmietniki, stojaki rowerowe) oraz wykonanie nasadzeń drzew i krzewów.

W kwestii zieleni realizowaliśmy ambitny projekt ogrodów nawiązujący do historycznych założeń, jakie miały tu miejsce w przedwojennym szpitalu leczącym choroby płucne.

W składzie sadzonych drzew i krzewów dominowały rośliny iglaste – sosny i kosodrzewiny. Przy głównym wejściu do budynku uwagę zwracają olbrzymie kule bukszpanów posadzone na tle płożących się barwinków. Całość dopełniona została wysokiej jakości małą architekturą wykonaną ze stali nierdzewnej.

Nasz wysiłek

Ciekawym elementem założenia jest patio powstałe pomiędzy nowo wybudowaną a historyczną częścią szpitala, gdzie znajdują się zabytkowe cisy. W tym obszarze wykonaliśmy trawniki gotowe z rolki oraz system nawadniania, w efekcie z okiem szpitalnych naokoło można w ten sposób podziwiać naturalną zieleń.

Trudnym elementem tego projektu było założenia okazałej i bogatej zieleni na obszarze otoczonym przez lasy. Okazało się to nie lada wyzwaniem, gdyż szkodniki żerujące na co dzień w lesie w krótkim czasie zadomowiły się na nowo posadzonych i osłabionych roślinach. Szczególnie dotyczyło to sosen pospolitych które przeżyły inwazję korników. Po wiosennych problemach udało się opanować sytuacje o efekty naszej pracy można podziwiać do dzisiaj.

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?