Ogród zachodzącego słońca - pow. 1150 m² - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Ogród zachodzącego słońca

ogrod_zachodzacego_slonca

Wszechobecna geometria

Ogród został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi Właściciela który nad wyraz ceni sobie uporządkowanie i geometrię. Widać to w każdym zakątku ogrodu. Mieliśmy do dyspozycji dość dużą powierzchnię dzięki czemu udało się zmieścić wiele różnych funkcji.

Styl ogrodu

Największym atutem ogrodu jest jego ukrycie względem otoczenia – większa część terenu jest wgłębnikiem otoczonym skarpą terenową i wyższym ogrodzeniem, na tle którego posadzone zostały ekrany z grabów wyprowadzone na pniu.

Na froncie kompozycje długich chudych prostokątów, schodów kamiennych czy rabat żwirowych przeplatają się z miękkimi falami rabat z roślinami nasadzonym w monokulturze (w tym samym gatunku). Z części frontowej reprezentacyjnej płynnie przechodzimy do w część rekreacyjną dla domowników i gości, gdzie układ kwadratów i prostokątów z płyt kamiennych tworzy ciekawe miejsce na palenisko z siedziskami. Największą część ogrodu stanowi trawnik, stworzony do gry w piłkę dla dzieci.

W narożniku ogrodu zostało wydzielone specjalne miejsce pod przyszłą altanę ogrodową. Linie podziału w ogrodzie wyznaczają parterowe żywopłotu z bukszpanu. Z głównych okien domu uwagę przykuwa widok nietypowego zbiornika wodnego z dużymi dyszami wodnymi i żwirem obrzeżowyn kostką granitową. całość kompozycji dopełnia bonsai z cisa, który jest wygięty nad zbiornikiem.

W ogrodzie dominują odcienie borda, stawek niebieskości, jasnego różu i bieli, które idealnie komponują się z nowoczesną architekturą budynku i otoczeniem w biało-grafitowej kolorystyce.

Z tyłu ogrodu za zadaszoną częścią tarasu znajduje się zaciszne ukryte miejsce z ławką i rzeźbą na postumencie. W tej części znajdują się również drzewa owocowe – jabłonie, śliwy i czereśnie.

Galeria realizacji

Wyzwania

Życzeniem klienta było stworzenie w ogrodzie fontanny. Nie jesteśmy fanami tego typu założeń, ale udało się nam wypracować kompromis – zbiornik z dyszami spieniającymi w obiegu zamkniętym.

Budowa tego zbiornika wymagała wylania fundamentu, wymurowania ścianek i dokładnej izolacji z użyciem membrany, całość została przykryta ozdobnym żwirem łamanym o większej frakcji.

Galeria wyzwań

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?