Ogród romantyczny - pow. 3000 m² - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Ogród romantyczny

ogrod_romantyczny

Ogród pełen słońca

Ten ogród zgodnie z życzeniami Pani Właścicielki miał być pełen słońca. Cała wystawa ogrodu od rana do wieczora zdominowana jest przez słońce.

Duża ilość światła pozwoliła na zastosowanie roślin o bogatych kolorach liści, igieł i kwiatów, dodając romantycznego charakteru temu projektowi. Ogród jakby się wtapia swoimi ciepłymi barwami w dom i jego otocznie.

Styl ogrodu

Ogród posiada miękkie linie trawnika, w którym wkomponowane zostały stopnie kamienne. Odpowiednio dobrane oświetlenie podkreśla ciekawe elementy i roślinność.

Ciekawym pomysłem było również dosadzenie roślin cebulowych w dużych skupiskach na trawniku i rabatach dookoła domu. Zabieg ten wczesną wiosną wywołuje burzę kwiatów co było szczególnie ważne dla naszej klientki, która uwielbia otaczać się nimi otaczać.

Największym wyzwaniem przy budowie było stworzenie zbiornika wodnego z kaskadą, który się wkomponowywał wraz z otaczającym go kamiennym murem w różnice wysokości terenu. Część ziemi z wykopu została użyta do podwyższenia terenu za murem i budowy kaskady dając ciekawą możliwość przepływu wody oraz pięknie eksponując ciekawe gatunki roślin.

 

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?