Armada Holiday House - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Armada Holiday House

O projekcie

Przy tej realizacji Inwestor poprosił nas o aranżacje nowoczesnego ogrodu na terenie przy małym hotelu z restauracją w Dziwnowie. Projekt nie był prosty, gdyż działka nie była zbyt duża a należało na niej pomieścić funkcje niezbędne dla tego typu obiektu: ozdobną, związaną z restauracją i wypoczynkową, oraz miejsca parkingowe i zaplecze.

Zdecydowaliśmy się na zadaszenie tarasu restauracji automatycznie zwijanymi żaglami, które miały również za zadania nawiązywać do charakteru nadmorskiego i rozmieszczenie kompozycji traw i krzewów w donicach też w tematyce morskiej. W bocznej części zamontowane zostały ławki w otoczeniu drzew i nasadzeń krzewów. Uzyskaliśmy w ten sposób niewielkie miejsce do wypoczynku, ale również ukryliśmy wśród zieleni segregacje odpadów. Na froncie w ozdobnym żwirze założona została część reprezentacyjna, bez wygrodzeń która zapraszała gości hotelowych i klientów restauracji do skorzystania z usług obiektu.

Nasz wysiłek

Trudnym elementem tego projektu były bardzo wysokie wody gruntowe, związane z położeniem w bezpośrednim sąsiedztwie ujścia rzeki Dziwna do morza. Wykonanie drenażu niestety nie było możliwe więc musieliśmy tak dobrać nasadzenia, aby radziły sobie sezonowo z wyższym stanem wód. Efektem mogliśmy się cieszyć w kolejnym roku przy wizycie serwisowej, gdzie nasze założenia znalazły potwierdzenie w praktyce.

Największym wyzwaniem było zmieszczenie omówionych wyżej elementów na bardzo małej przestrzeni i sprawienie wrażenia lekkości i otwartości całej kompozycji – szczególnie za sprawą delikatnych traw, jasnych rozwiniętych żaglach i stonowanej kolorystyce. 

Montaż samych żagli również nie okazał się łatwy, musieliśmy niestety zmienić nieco pierwotną koncepcje i finalnie zamontowane zostały trzy zachodzące na siebie żagle. Niestety w dni wietrzne zwijają się automatycznie 🙁

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?