Nowoczesny ogród - pow. 900 m² - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Nowoczesny
ogród

projekt_nowoczesnego_ogrodu

Atmosfera

Głównym założeniem przy tworzeniu projektu tego ogrodu było nawiązanie do minimalistycznej nowoczesnej architektury budynku.

Ograniczenie doboru materiałów i zastosowanie prostej formy pozwoliło stworzyć wywarzone „zewnętrzne pokoje” w postaci ogrodu, dopasowanego do potrzeb domowników. Atmosferę ogrodu buduje gra kontrastem i strukturą.

Biel kwiatów, konarów brzóz nakłada się na wszechobecną zieleń, miękkie szeleszczące na wietrze trawy i pędy bambusów podkreślają drewnianą elewacje. Ogród zyskuje również dodatkowe walory po zmroku dzięki przemyślanej iluminacji.

Styl ogrodu

Front ogrodu jest wizytówką domu, daje poczucie intymności, ale nie odgradza od otoczenia. Szczególną rolę odegrały tu gotowe żywopłoty z grabu.

Taras i ogród na dachu zapraszają do wypoczynku, wspólnego spożywania posiłków latem i przeżywania zachodów słońca.

Dzieci mają na trawie swoje boisko a w tylnej części ogrodu zbudowany został mały warzywniak stworzony na podwyższeniu, aby praca przy nim była wygodna. Szumiąca woda w pobliżu placu wypoczynkowego daje możliwość dodatkowego relaksu.

Wyzwania

Jednym z większych wyzwać przy tworzeniu tego ogrodu była budowa zielonego dachu na stropie garażu.

Pierwotnie planowany jako dach ekstensywny wymagał konsultacji konstrukcyjnych i dodatkowych rozwiązań projektowych.

Przy budowie zielonego dachu wykorzystany został nowatorski system drenażowy ze specjalną matą magazynującą wodę. Wszystkie materiały zostały podane na dach dźwigiem a efektem finalnym jest dodatkowy pokój ogrodowy z trawnikiem, drzewami i krzewami.

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?