Ogród bieli - pow. 1200 m² - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Ogród bieli

ogrod_bieli

Skąpany w bieli

Ten ogród cały skąpany jest w bieli – kwiaty, biało obrzeżone liście czy intensywnie białe pędy brzóz na tle ciemnozielonych linii ekranów żywopłotowych.

Białe królowe tego ogrodu to kwitnące cały czerwiec piękne odmiany dereni japońskich o  dużych płatach kwiatów. Uwagę zwracają też derenie o biało obrzeżonych liściach z dekoracyjnym pokrojem pagodowym. Oprócz białych hortensji, róż, budlei, powojników szczególnie atrakcyjnie wyglądają ulubione przez właścicieli ogrodu “białe motylki” – to piękne kwiaty gaury osadzone pojedynczo na cienkich pędach. Krzewy te mimo że są roślinami z klimatu śródziemnomorskiego bardzo dobrze radzą sobie w naszych warunkach.

Styl ogrodu

Kompozycja ogrodu jest dopasowana do otoczenie i architektury. Front reprezentacyjny wykończony ozdobnym żwirem otaczanym z podkreśleniem głównego wejścia do domu oraz miękko zaczynającym się trawnikiem okalającym dookoła cały teren. Styl nawiązuje do krajobrazu śródziemnomorskiego, prześwietlając kompozycje niebieskimi kolorami ale nie tylko grupami kwitnących lawend ale też roślinami takimi jak rokitnik kojarzący się z drzewkami oliwnymi. W ogrodzie są również niebieskie szlachetne odmiany sosen i jodeł.

Romantyczny charakter ogrodu wśród bieli i pasteli wytyczają łagodne linie trawnika. Z tyłu ogrodu łuk trawnika pokrywa się z łukiem murka z utwardzonym placykiem, który służy do wypoczynku. Na ścianie murka wbudowana została również niewielka wylewka gdzie woda krąży w obiegu zamkniętym dając przyjemny szelest.

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?