Koncepcja tego ogrodu oparta została na większych i mniejszych okręgach, gdzie każdy z nich wytycza inną funkcję.
Zastosowano wiele kulistych krzewów, które również podkreślają miękkie wszechobecne kształty ogrodu.
W projekcie użyto również kamień naturalny, który doskonale współgra na tle otaczającej go zieleni.
Wielkość ogrodu pozwoliła na rozrzucenie wielu okręgów dając możliwość wydzielenia wielu przestrzeni.
Najmniejszy i najbardziej ukryty okrąg nr 1 to pokój do medytacji dla Pani Domu, gdzie ukryta po koroną platana w formie parasola i otulona dookoła żywopłotem z laurowiśni może uciec od codziennych trosk.
Trawnik osłonięty żywopłotami tworzy okrąg nr 2 i jest przygotowany pod plac zabaw dla dzieci.
Niedaleko znajduje się okrąg nr 3, gdzie pośrodku rabaty żwirowej i ozdobnych skał posadzony został wyjątkowo dekoracyjny bonsai z cisa, specjalnie podświetlony i widoczny z okien domu cały rok.
Do rekreacji i wypoczynku zaplanowany został duży okrąg nr 4 na placu utwardzonym łupkiem naturalnym, osłoniętym częściowo ścianką z wodospadem i żywopłotem z laurowiśni. Wszystkie okręgi w ogrodzie łączy duży okrąg trawnika .
Jednym z wyzwań przy budowie tego ogrodu było stworzenie ścianki kamiennej z wodospadem. Wymagało to od nas wielu prac związanych między innymi z budową odpowiedniego fundamentu, oraz zbiornika u podnóża, z którego pompowana jest woda w obiegu zamkniętym. Dobór pompy i regulacja również zajęła nam chwilę czasu ale efekt końcowy gdzie woda spektakularnie spada z półki kamiennej wart był dodatkowego wysiłku.
Innym elementem wymagający większego zaangażowania okazała się nawierzchnia z łupka. Wiele dni pracy na miejscu, ale również wiele godzin spędzonych na wybieraniu odpowiednich płyt wynagrodził nam ostateczny wygląd tego miejsca.