Ogród swobodny - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Ogród swobodny

ogrod_swobodny_elementy

Ogród bez projektu

To nie była mała ani typowa realizacja ogrodu przydomowego. Zostaliśmy poproszeni do aranżacji dużego ogrodu przydomowego bez projektu, gdyż okazało się że wcześniejsze koncepcje z rożnych względów nie odpowiadały właścicielom a na nowy projekt już nie było czasu.
W trakcie realizacji okazało się, że teren jest piękny, położony z dala, nieco w polu, odosobniony, ale niestety też ma wysoki poziom wód gruntowych zimne wiatry oraz występuje tu wiele różnych gryzoni. To wszystko nas nie zraziło i mimo napiętych terminów wzięliśmy się do roboty.

Nasz wysiłek

Prace ułatwiła nam duża koparka, która przyspieszyła ziemne rewolucje, ale przede wszystkim otwarte głowy i pełne zaufanie Inwestorów. Miejscowo musieliśmy wymieniać grunt lub mieszać go z piaskiem. Oczywiście w aranżacji ogrodu, doborze roślin, form oraz kolorów bardzo ważne okazało się poczucie estetyki naszych Klientów. Główną rolę odegrał tu minimalizm, pastelowe barwy, miękkie i łagodne formy, ale też zastosowanie wielu odmian drzew i krzewów zapożyczonych z otaczających teren naturalnych krajobrazów. To wszystko pozwoliło nam zbudować szybko uzgadniając z Klientami kolejne etapy realizacji i budżet na cały ogród.

Kluczowe oprócz zaufania właścicieli ogrodu, okazało się zaufanie do naszej propozycji aranżacji ogrodu, jednomyślność w odczuciu kompozycji oraz szybkość. Pozostałe kłopoty rozwiązywaliśmy wraz z serwisem ogrodu jak założenie odstraszania gryzoni w całym ogrodzie czy zabezpieczanie na zimę słabszych gatunków roślin.

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?