Niewielki ogród - pow. 200 m² - Green Fingers Projektant ogrodów Szczecin

Niewielki ogród

niewielki_ogrod_szczecin

Dopełnienie domu

To był bardzo nietypowy projekt. Na dość małej działce zbudowano nowoczesny i bardzo ciekawy architektonicznie budynek. Klienci od początku nam zaufali przyznając że zieleń za bardzo ich nie interesuje. Ogród miał być tylko dopełnieniem domu i miejscem do wypoczynku. Zaskoczyło nas że mimo tak ograniczonej powierzchni udało się umiejscowić kilka użytecznych funkcji.

Styl ogrodu

Frontowa część ogrodu zaplanowana została jako reprezentacyjna,  stylem nawiązującym do terenów nadmorskich z przewagą traw. Na jednym boku ogrodu udało się schować drewutnie w żywopłocie, z drugiej strony przy salonie zlokalizowany został taras z meblami ogrodowymi, na których można odpocząć. Niedaleko od tego miejsca posadzony został parasol z platana formowanego. Z tyłu domu zlokalizowana została przestrzeń z trawnikiem do rekreacji. Jest tu też wyjątkowo ozdobna rabata do oglądania przez cały rok również dzięki przemyślanej iluminacji. Znajduje się tu wielopędowa brzoza z trawami, lawendą i kulami bukszpanu na tle rabaty żwirowej.

Żywopłoty z laurowiśniami czy bambusy mają doskonałą ekspozycje na tle ogrodzenia z betonu architektonicznego dając nowoczesny wygląda całości otoczenia domu. Zastosowane tu kolory też odegrały ważną rolę na tle jasnoszarych “betonów” ogrodzenia i drewnianych elementów elewacji budynku posadzone zostały siwe trawy i bordowe klony.

… i kto by pomyślał że Właściciele nie lubią zieleni 😉

 

Wyzwania

Elementem który przysporzył nam najwięcej pracy były nawierzchnie również pod kątem doboru materiału i kolorystyki w zgodzie z budynkiem i otoczeniem. Wykonane z drobnej kostki wymagały dokładności i precyzji wykonania.

Istotnym elementem ogrodu okazał się również system nawadniania, który był gwarantem zachowania z dobrej kondycji posadzonych roślin i trawnika, ponieważ Właściciele nie mieli czasu zajmować się ogrodem.

Galeria realizacji

Myślisz o zleceniu nam wykonania ogrodu?